Kierował karetką po pijaku. W ambulansie policja znalazła butelki po wódce

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP24 września 2021 12:36

Jadący do pacjentów kierowca ambulansu miał ponad 3 promile alkoholu. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że w karetce były puste butelki po wódce.

Fot. Shutterstock
  • Zaalarmowani przez świadka policjanci z Mławy zatrzymali kierowcę karetki
  • 38-letni pijany kierujący ambulansem, który jechał do pacjentów, miał ponad 3 promile
  • W karetce znaleziono puste butelki po wódce
  • Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności 

Policja zatrzymała pijanego kierowcę karetki

Dzięki reakcji świadka, patrol prewencji zatrzymał pijanego kierowcę, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Samochód, którym kierował, był oznaczony jako ambulans, służący do transportu medycznego, a wewnątrz leżały puste butelki po wódce - poinformowała w piątek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło w środę, przed godz. 15., gdy przypadkowy świadek, jadąc w kierunku Lipowca Kościelnego, zauważył kierującego toyotą, który "wyraźnie nie panował nad pojazdem, zjeżdżając co chwila na przeciwległy pas ruchu".

- Było to o tyle zaskakujące, że pojazd ten oznaczony był jako ambulans transportu medycznego, służący do przewozu osób niepełnosprawnych. Zaniepokoiło to świadka. Jadąc cały czas za podejrzanie zachowującym się kierowcą, zauważył, że ten zjechał z drogi na parking w Lipowcu Kościelnym. Gdy podszedł bliżej, zauważył, że kierowca leży na kierownicy. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy 112 - przekazała asp. szt. Pawłowska.

Ponad 3 promile alkoholu. Pijany kierowca karetki jechał do pacjentów

Rzeczniczka mławskiej policji dodała, że gdy na parking dotarł patrol policji, "okazało się, że 38-letni kierujący ambulansem do transportu medycznego, mieszkaniec powiatu mławskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu". 

- W aucie, w pobliżu siedzenia kierowcy, leżały puste, małe butelki po wódce. Ambulans został odholowany na parking strzeżony. Kierowca trafił do policyjnego aresztu - podkreśliła asp. szt. Pawłowska.

Jak ustalili policjanci, pijany kierowca ambulansu do transportu medycznego "zmierzał do Mławy, gdzie miał odebrać pacjentów z dializy".

- Zatrzymany mężczyzna, po tym jak wytrzeźwiał, usłyszał wczoraj zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stracił uprawnienia do kierowania. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności - zaznaczyła rzeczniczka mławskiej policji.

Czytaj także: Kupił karetkę i pojechał na przejażdżkę. Miał 2 promile

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum