Kielce: zebrali 5 tys. zł dla hospicjum

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2016 15:24

Pięć tysięcy złotych trafiło na konto kieleckiego hospicjum imienia błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty. Pieniądze pochodzą z Wielkanocnego Koncertu Charytatywnego ”Razem dla hospicjum”, który zorganizowało stowarzyszenie Czas Na Kielce.

Kielce: zebrali 5 tys. zł dla hospicjum. Fot. www.hospicjum.info (zdjęcie ilustracyjne)

Koncert odbył się w murach Muzeum Narodowego w Kielcach. W jego trakcie przeprowadzono publiczną zbiórkę pieniędzy, z której dochód został przekazany na rzecz kieleckiego hospicjum.

W ostatnich dniach organizatorzy koncertu policzyli zebrane pieniądze i przelewem przekazali je na konto hospicjum. Przekazali również pamiątkowy czek dyrektorowi Caritas Diecezji Kieleckiej, księdzu Stanisławowi Słowikowi. Opiewał on na sumę 5 tysięcy złotych.

Inicjatywa spotkała się ze sporym odzewem kieleckich firm i lokalnych przedsiębiorców - powiedział Krzysztof Adamczyk, prezes stowarzyszenia Czas Na Kielce. Dodał, że takie koncerty chce organizować cyklicznie i za każdym razem zbierać pieniądze dla innych organizacji. - Rozpoczęliśmy od hospicjum, za rok będzie to inna placówka.

Czytaj: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum