onet.pl/Rynek Zdrowia | 05-01-2019 20:17

Kielce: w szpitalu na Czarnowie będzie działał sztab WOŚP

Zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To cel zbliżającego się wielkimi krokami 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w niedzielę 13 stycznia. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach tradycyjnie działał będzie sztab, a w dniu finału, przeprowadzona zostanie akcja badań dzieci.

Fot. archiwum

Jak informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik szpitala na kieleckim Czarnowie, zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP prowadzona będzie w placówce od 11 do 13 stycznia do stacjonarnych skarbon, które wystawione zostaną na wszystkich oddziałach pediatrycznych i części oddziałów szpitala, gdzie leczeni są pacjenci dorośli.

- 13 stycznia, będzie można skorzystać z bezpłatnych badań dzieci - zaznacza Anna Mazur-Kałuża. - Radiolodzy dziecięcy wykonywać będą USG brzucha, albo tarczycy, bądź przez ciemiączko u noworodków. Zainteresowani mogą skorzystać z konsultacji u kardiologa dziecięcego i chirurga dziecięcego. Fizjoterapeuci badać będą niemowlęta do 12 miesiąca życia. W dniu finału, nieodpłatnie przyjmować będzie również neonatolog - dodaje.

Co ważne, z badań będą mogły skorzystać dzieci wcześniej zarejestrowane. Zapisać można się pod numerem telefonu 41 367 12 26.

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, ufunduje też tysiąc porcji grochówki, która w zamian za datki rozdawana będzie w dniu finału.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera WSzZ każdego roku. Wartość sprzętu przekazanego przez fundację placówce sięga kilkunastu mln zł.

Przypomnijmy, że celem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Więcej: www.onet.pl