Kielce: w niedzielę bezpłatne badania kardiologiczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 września 2017 17:32

Bezpłatne badania, porady kardiologiczne i kardiochirurgiczne będą czekać w niedzielę (17 września) na odwiedzających kielecką galerię handlową "Korona". Odbędzie się też pokaz ratownictwa medycznego. Impreza organizowana jest w ramach obchodów Światowego Dnia Serca.

Kielce: w niedzielę bezpłatne badania kardiologiczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizatorem wydarzenia jest kielecki oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, przy współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. - Będzie to wielopokoleniowy piknik edukacyjny, mający na celu promocję zdrowego stylu życia - wyjaśnił przewodniczący kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego dr Radosław Bartkowiak.

W imprezę zaangażowani będą lokalni kardiolodzy i kardiochirurdzy, od których będzie można uzyskać porady oraz informacje dotyczące różnych chorób układu krążenia. W programie są także bezpłatne badania m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, glukozy i cholesterolu.

W wydarzenie włączą się studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy na specjalistycznych fantomach zaprezentują jak prawidłowo powinna wyglądać akcja reanimacyjna. -Przygotujemy także kącik dla najmłodszych, na których czekać będą konkursy z nagrodami - poinformował Bartkowiak.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Serca odbyły się w 2000 roku. W Polsce organizowane są od 2002 roku. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum