Kielce: słynny szczypiornista włączył się do walki ze smogiem

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 01 marca 2019 16:02

Karol Bielecki, były piłkarz ręczny i wielokrotny reprezentant Polski, włączył się do walki ze smogiem. Stał się ambasadorem akcji edukacyjnej skierowanej do szkół w Kielcach i mieszkańców miasta.

Kielce: słynny szczypiornista włączył się do walki ze smogiem
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Chciałem wyjść w zimie pobiegać, ale nie mogę. Chciałem wyjść z dzieckiem i swoją rodziną na spacer, ale nie mogę. Z tego względu, że powietrze jakie mamy w Kielcach i w całej Polsce jest tragicznie. Boję się o zdrowie swoje i swojej rodziny - tak mówi Karol Bielecki na początku filmiku, który został opublikowany w serwisie YouTube.

Były reprezentant Polski i przedstawiciel wielokrotnych mistrzów Polski, a także pozostali sportowcy przeprowadzą szereg warsztatów dla uczniów, w których, wraz z ekspertami z tej dziedziny, będą mówili o tym, jak należy postępować, by poprawić jakość powietrza wokół nas.

To projekt edukacyjny skierowany do kieleckich szkół oraz mieszkańców miasta. W jego ramach zaplanowano szereg działań proekologicznych z wykorzystaniem pozytywnego wizerunku zwłaszcza Karola Bieleckiego, ale też innych zawodników PGE VIVE Kielce.

Warto dodać, że obecny prezydent Kielc Bogdan Wenta także był zawodowym szczypiornistą, a później wieloletnim trenerem piłki ręcznej. W latach 2008-2014 prowadził zespół Vive Kielce.

Czytaj: portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum