Kielce: dotarł transport wózków dla niepełnosprawnych

Autor: kp/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2009 14:39

W ramach akcji

Akcja „Wózki dla Polski” prowadzona jest w Kielcach pod patronatem prezydenta miasta Wojciecha Lubawskiego – informuje Polska

- Mieszkańcy Kilec, którzy zgłosili się do programu i wypełnili specjalną aplikację, są umówieni we wtorek (16 czercwa) po odbiór wózka - mówi dla portalu rynekzdrowia.pl Iwona Sabat z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kilece.

Mieszkańcy Kielc będą mogli odebrać wózek od godziny 9. 00 w Hali Legionów przy ul. Bocznej w Kielcach. Tam czekają reprezetujący Fundację "Joni i Przyjaciele" amerykanie, którzy pomagają dopasować wózek do konkretnej osoby.

Jak mówi  ks. Janusz Daszuta, pastor parafii Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego w Kielcach wózki, które trafiły do Kielc są używane ale w bardzo dobrym stanie. Ewentualne usterki jakie posiadały zostały naprawione przez amerykańskich i polskich więźniów. Polscy więźniowie z Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce zgłosili się sami do pomocy.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Kielcach, który reprezentuje Fundację „Joni i Przyjaciele”. Jest to organizacja założona przed trzydziestu laty w USA przez Joni Eriscon-Tada, która w wieku 18 lat została całkowicie sparaliżowana na skutek niefortunnego skoku do wody – czytamy w Polsce.

Dzięki Fundacji „Joni i Przyjaciele” do Polski trafiło kilka tysięcy wózków.

W akcję zaangażowany jest również Świętokrzyski Klub Krótkofalowców.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum