Kielce: charytatywna licytacja przyniosła szpitalowi ponad 35 tys. zł

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2019 21:06

Niebagatelną kwotę 35 150 zł otrzyma Świętokrzyskie Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach od hodowców gołębi pocztowych z okręgu kieleckiego Pieniądze uzyskano w trakcie charytatywnej aukcji ptaków, podczas 50. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych w Targach Kielce.

Kielce: charytatywna licytacja przyniosła szpitalowi ponad 35 tys. zł
Z zebranej w trakcie licytacji łącznej kwoty ponad 57 tysięcy, najwięcej - 35 150 złotych - przekazane zostanie szpitalowi. Fot. Targi Kielce

Charytatywną aukcję Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych z Okręgu Kielce zorganizował już po raz ósmy. Zebrane pieniądze, każdego roku, są przekazywane na rzecz dzieci leczonych onkologicznie.

W tym roku, licytowano 115 gołębi, a także sześć królików przekazanych na aukcję przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Hodowców Królików Rasowych i Drobnego Inwentarza. 

Z zebranej w trakcie licytacji łącznej kwoty ponad 57 tysięcy, najwięcej - 35 150 złotych - przekazane zostanie szpitalowi. 

Jak poinformowała Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, w ciągu ostatnich miesięcy, dzięki pieniądzom przekazanym z zeszłorocznej charytatywnej aukcji gołębi pocztowych, Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Zespolonego w Kielcach wzbogacił się o: 4 pompy infuzyjne do precyzyjnego podawania leków, pulsoksymetr, który umożliwia określenie saturacji u noworodków, niemowląt i małych dzieci, analizator składu ciała z oprogramowaniem, fałdomierz do badania tkanki tłuszczowej, 4 wózki do przewożenia leków w obrębie oddziału i resuscytator z workami oraz maskami jednorazowego użytku w różnych rozmiarach: dla niemowląt, dzieci starszych i młodzieży.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum