Kielce: architekci zapraszają na spotkanie ws. nowej lokalizacji siedziby NFZ

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2019 08:12

Świętokrzyska Okręgowa Izba Architektów wraz z kieleckim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Instytutem Dizajnu zapraszają do udziału w debacie na temat lokalizacji nowej siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach u podnóża Karczówki. Spotkanie odbędzie się 9 maja.

Kielce: architekci zapraszają na spotkanie ws. nowej lokalizacji siedziby NFZ
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Lokalizacja planowanego u podnóża Karczówki biurowca NFZ budzi szereg kontrowersji i jest szeroko komentowana. Liczymy, że w ramach debaty uda się przedstawić wszelkie argumenty i racje wynikające zarówno z uwarunkowań formalnych, jak i dobrze pojętego interesu społecznego oraz wymogów harmonii, ładu przestrzennego miasta i opieki nad jego zabytkami - mówi Gazecie Wyborczej prezes oddziału SARP w Kielcach, Wojciech Gwizdak.

Spotkanie pod hasłem "Siedziba NFZ u podnóża Karczówki - błąd czy konieczność?" odbędzie się w czwartek, 9 maja o godz. 17.00 w siedzibie Instytutu Dizajnu przy ulicy Zamkowej 3 w Kielcach. Organizatorzy do otwartej dla wszystkich debaty zaprosili m.in. przedstawicieli prezydenta Kielc, Narodowego Funduszu Zdrowia, Geoparku Kielce i wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum