Kielce: Noc Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2019 10:43

O terapii larwalnej, antybiotykooporności oraz tajemnicach DNA będzie można posłuchać podczas kolejnej już edycji Nocy Biologów organizowanej przez Instytut Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Kielce: Noc Biologów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego
Uczestnicy spotkania będą mogli m.in. przeprowadzić obserwacje mikroskopowe Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Cieszące się ogromnym zainteresowaniem wydarzenie odbędzie się 11 stycznia na wydziale matematyczno-przyrodniczym uczelni - informuje Gazeta Wyborcza.

W salach wykładowych, laboratoriach i pracowniach badawczych pod opieką naukowców będzie można wykonać eksperymenty, ale też przeprowadzić obserwacje mikroskopowe, zadać pytania i wziąć udział w dyskusji. Zakres tematyczny zaplanowanych na Noc Biologów wykładów i debat jest bardzo szeroki.

Będzie się można m.in. dowiedzieć, jak promieniowanie zmienia DNA oraz czy można pokonać stres. Oprócz wykładowców z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wykłady  poprowadzą zaproszeni eksperci m.in. z Polskiej Akademii Nauk czy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza dyskusja na temat szczepień.

Więcej: www.kielce.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum