Katowice: zespół Dżem Honorowym Wolontariuszem Hospicjum Cordis

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2012 10:11

Zespół Dżem otrzymał tytuł Honorowego Wolontariusza Hospicjum Cordis w Katowicach. Podczas imprezy zorganizowanej na rzecz podopiecznych tej placówki odbyła się aukcja. Zebrano ponad 5200 zł. Zespół Dżem już po raz drugi zagrał na rzecz Hospicjum Cordis.

- Zespół zawsze z chęcią wspiera działalność hospicjum. Koncert stał się okazją do podziękowania grupie - powiedziała reprezentująca placówkę Izabela Życzkowska.

W trakcie koncertu nadano zespołowi tytuł Honorowego Wolontariusza. Ponadto każdy z członków grupy otrzymał imienne podziękowanie wraz z pamiątkową statuetką z napisem: "Hospicjum Cordis dziękuje". Menedżer zespołu Leszek Martinek został uhonorowany Hospicyjnym Orderem Uśmiechu.

Imprezie towarzyszyła aukcja. Zlicytowano m.in. podarowane przez zespół płyty i plakat z podpisami członków grupy, ręcznie robione zabawki. Zebrano ponad 5200 zł, w tym 1 tys. zł za bombkę z logo Dżemu. Specjalnie przygotowany na tę okazję wózek dziecięcy z logo Dżemu będzie licytowany na antenie Polskiego Radia Katowice w sobotę między godz. 13 a 16.

Cały dochód z koncertu i aukcji zostanie przeznaczony na rzecz hospicjum.

Hospicjum Cordis jest placówką, która specjalizuje się w zakresie medycyny paliatywnej i opieki nad dziećmi oraz dorosłymi z chorobą nowotworową. Działa nieprzerwanie od prawie 22 lat, bezpłatnie pomagając nie tylko chorym, ale również ich rodzinom i przyjaciołom. Obecnie pod jego opieką - stacjonarną oraz domową - jest ok. 65 osób dorosłych i ok. 20 dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum