PAP/Rynek Zdrowia | 21-05-2018 14:22

Katowice zagrają dla syryjskich dzieci. Cel: budowa ośrodka rehabilitacji w Aleppo

Spektakle teatralne, festiwal badmintona i maraton muzyczny odbędą się w pierwszych dniach czerwca w Katowicach pod hasłem "Katowice grają dla Aleppo". W ten sposób miasto angażuje się w akcję charytatywną "Śląskie dzieciom Aleppo".

Fot. Polska Misja Medyczna

Zainicjowali ją z końcem stycznia tego roku ojcowie franciszkanie, chcąc wybudować w Aleppo ośrodek rehabilitacji dla osieroconych w wyniku działań wojennych dzieci. Ma im zapewnić specjalistyczną opiekę psychologiczną i dożywianie, zajęcia edukacyjne oraz terapię poprzez różne formy aktywności.

Projekt przewiduje m.in. budowę ośrodka rehabilitacji psychologicznej, boiska sportowego, basenu, zakup baterii słonecznych, bo Aleppo boryka się stale z brakiem prądu, a także dwóch busów, które będą dowoziły dzieci na zajęcia.

Jak informował w ostatnim czasie jeden z koordynatorów akcji proboszcz parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP o. Alan Rusek, zebrano już ponad 1,3 mln zł; do założonych 3,5 mln zł wciąż jednak sporo brakuje.

Katowice łączą wsparcie dla akcji z obchodami Dnia Dziecka. Od 1 do 3 czerwca zaplanowano w mieście wiele imprez.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców Katowic do włączenia się do tej akcji i dołożenia swojej cegiełki do budowy ośrodka dla dzieci w Aleppo. Wiele razy udowadnialiśmy już, że potrafimy pomagać ludziom, którzy zostali dotknięci tragedią wojny i prześladowań. Jestem przekonany, że tak też będzie tym razem - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.