Katowice: warsztaty nt. płodności - tym razem dla mężczyzn

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2018 12:28

Bezpłatne spotkanie warsztatowe dla mężczyzn poświęcone tematyce utrzymania i poprawy męskiej płodności zaplanowane zostało 8 czerwca w Klinice InviMed Katowicach. Poprowadzi je ekspert z dziedziny embriologii.

Badania prowadzone od lat 40. ub. wieku pokazują stałe pogarszanie się jakości męskiego nasienia Fot. Archiwum

Jak podkreślają organizatorzy, niepłodność nie jest już jedynie problemem medycznym, ale także społecznym. Statystycznie dotyka ona od 12 do 15 proc. populacji w wieku reprodukcyjnym.

U 40 proc. niepłodnych par przyczyna leży po stronie kobiety lub mężczyzny, a w 20 proc. przypadków oboje partnerzy mają problem z płodnością. Dlatego - wskazują specjaliści - tak istotne jest dbanie nie tyko o płodność kobiety, ale także o utrzymanie i poprawę parametrów męskiego nasienia.

Kierownik Laboratorium Embriologicznego w klinice InviMed w Katowicach Robert Szachoń, który poprowadzi spotkanie, przypomniał, że badania prowadzone od lat 40. ub. wieku pokazują stałe pogarszanie się jakości męskiego nasienia.

- Wpływa na to ma wiele czynników, także tych środowiskowych. Ważne, by mężczyźni nie tylko zdawali sobie z tego sprawę, ale podejmowali kroki w celu poprawienia i utrzymania swojej płodności - zaznaczył Szachoń.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum