Katowice: w szpitalu przygotowano salon piękności dla mam chorych dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2019 18:39

Nowa fryzura, manicure, porady stylistki, wizażystki czy kosmetyczki - tak spędziło sobotę (9 marca) w szpitalu kilkadziesiąt mam chorych dzieci leczonych w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach.

Katowice: w szpitalu przygotowano salon piękności dla mam chorych dzieci
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

To kolejna edycja "Warsztatów piękna" w tej placówce. Poprzednie spotkania cieszyły się wielką popularnością, nie inaczej było w sobotę.

- Mamy, które są z dziećmi w szpitalu, w ogóle nie myślą o sobie, koncentrują się na dziecku. Dziś miały chwilę dla siebie. To ważne nie tylko dla nich. Z rozmów z dziećmi wiemy, że chcą, żeby mama była uśmiechnięta i wesoła - powiedziała PAP Majka Jankowska ze współorganizującej warsztaty Fundacji Mam Marzenie.

Rodzice mogli też po prostu wyjść na spacer. W tym czasie dziećmi zaopiekowali się wolontariusze fundacji.

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - jednym z największych szpitali dziecięcych w Polsce, który rocznie leczy na oddziałach 17 tys. dzieci - rodzice są stałą częścią szpitalnego krajobrazu. Opiekują się chorymi dziećmi, wspierają je, są w kontakcie z personelem medycznym. Niektórzy spędzają w szpitalu tygodnie, a nawet miesiące. Towarzyszy im lęk o zdrowie dzieci, szpitalna monotonia i codzienne niewygody.

- Warsztaty piękna to drobny gest wdzięczności i wsparcia dla nich. Impreza odbywa się nazajutrz po Dniu Kobiet, jest to nasz prezent dla wszystkich dzielnych pań w szpitalu - dodała Majka Jankowska.

Anna Gumułka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum