Katowice: studenci zebrali pieniądze i kupili sprzęt dla noworodków

Autor: PAP/rynekzdrowia.pl • • 03 grudnia 2012 14:22

Cewniki dla noworodków stosowane w żywieniu pozajelitowym przekazali studenci Uniwersytetu Śląskiego na rzecz Oddziału Neonatologii Centralnego Szpitala Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach. Pieniądze pochodzą z akcji "Bukiety Dobroci".

Kartki z życzeniami zamiast kwiatów dla wykładowców - z taką propozycją zwrócił się w maju do studentów Uniwersytetu Śląskiego samorząd uczelni. Zaproponowano im, by za pieniądze pochodzące ze sprzedaży specjalnie przygotowanych kartek zakupić np. nowoczesny sprzęt dla noworodków.

Celem przedsięwzięcia charytatywnego "Bukiety Dobroci" było propagowanie wśród społeczności akademickiej nowego zwyczaju polegającego na zastępowaniu tradycyjnych kwiatów wręczanych przez studentów pracownikom naukowym po obronie prac licencjackich i magisterskich, specjalnie przygotowanymi kartkami.

Kartki były dostępne w wydziałowych stołówkach, bufetach i kawiarniach. Jedna kartka-cegiełka o formacie A6 kosztowała 12 zł. Na niej było miejsce na wpisanie życzeń lub pozdrowień dla promotora. Od maja - jak powiedział rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko - zebrano 4 tys. zł. Za te pieniądze zakupiono 23 cewniki dla noworodków.

Przedsięwzięcie "Bukiety Dobroci" było organizowane we współpracy z Fundacją "Uśmiech Dzieciom" z Katowic, wspierającą m.in. chore dzieci.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum