Katowice: przyszli lekarze promują swoją uczelnię

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2010 14:45

W Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach kręcony jest teledysk, w którym studenci zagrają role znanych postaci ze świata popkultury.

Jest to forma promocji uczelni znana m.in. studentom z USA, Francji, Kanady i Turcji. Nosi nazwę Lip Dub. Teledysk, w którym bierze udział kilkuset studentów-aktorów, kręcony jest jednym nieprzerwanym ujęciem. Scenografię stanowią uczelniane korytarze, a studenci bawią się w rytm znanego utworu, naśladując ustami słowa piosenki.

– Nasz Lip Dub będzie kręcony w dwóch miejscach. Wiemy, że to lekkie złamanie konwencji, ale chcieliśmy zaprezentować dwa miejsca: siedzibę Wydział Farmaceutycznego w Sosnowcu oraz piękną scenerię kampusu studenckiego w Zabrzu-Rokitnicy – wyjaśnia Piotr Borowiec, student SUM, koordynator Lip Duba na Wydziale Farmaceutycznym.

Gotowy klip zostanie opublikowany w internecie, jego premiera przewidziana jest na połowę czerwca. Podkładem muzycznym jest piosenka zespołu Blenders – „Czuję, że ja muszę”. Jego członkowie zgodzili się na użycie utworu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum