Katowice: plastry ciała i narządy w centrum handlowym

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2017 16:35

Do Katowic przyjeżdża kontrowersyjna wystawa wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagensa dotycząca anatomii człowieka. Ekspozycja pokazuje, jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i chore.

Katowice: plastry ciała i narządy w centrum handlowym
Wystawę dotycząca anatomii człowieka obejrzało już 43 mln zwiedzających na całym świecie. Fot. Materiały prasowe

Eksponaty wystawy to ponad 180 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał. Zwiedzający obejrzą serie plastynatów całego ciała, poszczególnych narządów i przeźroczystych plastrów ciała, które dają kompletny obraz sposobu działania ciała człowieka. Na ekspozycji obok siebie przedstawione są narządy zdrowe i chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia może wpłynąć na organizm, np. jak palenie wpływa na płuca.

Jak informuje organizator, wystawy Gunthera von Hagens są realizowane dzięki przyjętemu programowi dawców organów. Twórca używa wyłącznie ciał, które zostały za życia dobrowolnie przekazane przez dawcę. Poprzez plastynację, ciało po śmierci człowieka może zostać przekształcone w niesamowity anatomiczny wzorzec, dając możliwość widzom zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego nigdy przedtem nie widzieli.

Wystawa z cyklu Body Worlds-Vital zawita do jednego z centrów handlowych w centrum Katowic 10 lutego i pozostanie tam przez 3 miesiące. Bilety będą kosztować 25-60 zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum