PAP/Rynek Zdrowia | 25-04-2017 21:00

Katowice: młodzież ofiaruje małym pacjentom GCZD... czas

Młodzież z Katowic chce ofiarować małym pacjentom z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka prezent. To wolny czas, który wspólnie spędzą na zabawie i lekturze.

Odwiedziny oraz wspólna zabawa i czytanie odbędą się w środę (26 kwietnia) w Sali z Sercem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Fot. Archiwum

Jak informuje Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, uczniowie katowickich gimnazjów i liceów z Akademii Wolontariatu CREATOR przy MDK ''Koszutka'' filia ''Dąb'' odwiedzą w środę (26 kwietnia) małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. W ramach warsztatów artystyczno-literackich zaplanowano wspólne czytanie oraz kreatywne zabawy, w tym m. in. tworzenie postaci Skarpetczaka - bohatera książek Tomasza Trojanowskiego.

Akcja ''Podaruj swój wolny czas'' jest częścią Tygodnia Tolerancji, który jest jednym z projektów profilaktyczno-wychowawczych realizowanych w MDK ''Koszutka''.

- Nasi podopieczni bardzo entuzjastycznie podeszli do pomysłu odwiedzenia chorych dzieci. Musieliśmy nawet ograniczyć liczbę chętnych - mówi Lidia Korzeniowska-Drapacz, kierownik filii ''Dąb'' MDK ''Koszutka''.

Odwiedziny oraz wspólna zabawa i czytanie odbędą się w środę (26 kwietnia) w Sali z Sercem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (ul. Medyków 16). Początek o godz. 16.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II (GCZD) to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. W GCZD funkcjonują 24 poradnie specjalistyczne oraz 16 oddziałów szpitalnych, na bazie których działa 8 klinik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Rocznie placówka przyjmuje ok. 17 tysięcy pacjentów na oddziały szpitalne, udziela 60 tys. specjalistycznych porad ambulatoryjnych i 30 tys. świadczeń w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.