Katowice: miś-maskotka GCZD wystartuje w znanym biegu

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 19 sierpnia 2017 08:35

W niedzielę (20 sierpnia) Miś Zdrowuś, chodząca maskotka Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wystartuje w Panewnickim Biegu Dzika.

Katowice: miś-maskotka GCZD wystartuje w znanym biegu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przypomina Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Zdrowuś pełni służbę w szpitalu zaledwie od roku.

- Ten czas wystarczył, by pokochały go dzieci, a on sam stał się symbolem katowickiej kliniki. Miś pociesza małych pacjentów, bierze udział a akcjach promujących zdrowie, pojawia się w materiałach promujących GCZD - podaje rzecznik.

Kolejne wyzwanie przed Zdrowusiem już w najbliższą niedzielę. Miś wystartuje wtedy w kolejnej edycji Panewnickiego Biegu Dzika - jednej z bardziej znanych katowickich imprez biegowych. Pluszak zapowiada pokonanie co najmniej jednej pętli zawodów (5 km), oczywiście w pełnym ''zdrowusiowym'' stroju.

- Bieg Dzika odbywa się w Panewnikach, w sąsiedztwie naszego szpitala. Zdrowuś od dawna chciał w nim wystartować. Swoim udziałem chce promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia - mówi Bartosz Krawczyński, który w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka od początku opiekuje się pluszakiem.

Bieg Dzika z udziałem Misia Zdrowusia wystartuje w niedzielę (20 sierpnia) o godz. 11.00 w okolicach ul. Owsianej w Katowicach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum