×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Katowice: mają Strefę Rodzica

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 10 grudnia 2013 13:14

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka powstało specjalne miejsce z kącikami zabaw i zapleczem socjalnym.

Katowice: mają Strefę Rodzica
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Katowice to kolejne polskie miasto, po Lublinie, Białymstoku i Łodzi, w którym powstało miejsce, stworzone z myślą o rodzicach małych pacjentów przebywających w szpitalu.

Ogólnopolski projekt Strefa Rodzica Budimex Dzieciom w całości finansowany jest przez firmę Budimex, polega na tworzeniu na oddziałach dziecięcych polskich szpitali specjalnych stref przyjaznych rodzicom małych pacjentów.

W Strefie można wypocząć, przygotować posiłek lub po prostu pobyć ze swoim chorym dzieckiem i choć na chwilę oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. W wymiarze edukacyjnym, akcja promuje uczestnictwo rodziców w procesie hospitalizacji, co - jak potwierdzają badania - realnie wpływa na szybkość powrotu dziecka do zdrowia.

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka miejsce dotychczasowej kuchni zajął funkcjonalny pokój socjalny wraz z aneksem kuchennym. Katowicka Strefa Rodzica została także wyposażona w 8 nowoczesnych składanych łóżek. Wszystko po to, by w razie potrzeby, opiekunowie mogli spędzić noc w pobliżu swojego dziecka.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze