×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Katowice: koncert dla pacjentów w Światowym Dniu Walki z Rakiem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia04 lutego 2014 08:31

Utwory z oper i operetek oraz muzyka poważna zabrzmią w holu Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii podczas koncertu zorganizowanego dla pacjentów chorujących na nowotwory.

Katowice: koncert dla pacjentów w Światowym Dniu Walki z Rakiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Okazją jest przypadający 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dla pacjentów we wtorek (4 lutego) zagrają muzycy z Katowickiego Towarzystwa Operowego, założonego przez muzyka Stefana Harasa, który zmarł we wrześniu 2012 roku po długiej walce z chorobą nowotworową w wieku zaledwie 28 lat.

- W ostatnich latach choroba uniemożliwiła mu kontynuowanie kariery artystycznej, jednak Stefan nie załamał się i rozpoczął aktywną działalność jako organizator życia kulturalnego. Dzisiejsze wydarzenie będzie też okazją, aby go upamiętnić - powiedziała Anna Ginał, rzecznik szpitala.

Zapewniła, że personel placówki będzie w razie potrzeby pomagał pacjentom w dotarciu na koncert, zaplanowany o godz. 11.

- Będą mogli liczyć na pielęgniarki, które się nimi zaopiekują. Na koncert, dedykowany przede wszystkim chorym zmagającym się z chorobami nowotworowymi, zaproszeni zostali wszyscy nasi pacjenci oraz członkinie Stowarzyszenia Amazonek z Rudy Śląskiej - dodała Anna Ginał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze