KG/Rynek Zdrowia | 22-11-2017 18:40

Katowice: bohaterowie Gwiezdnych Wojen z wizytą u małych pacjentów GCZD

W środę (22 listopada) małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach odwiedzili bohaterowie sagi ''Gwiezdne Wojny''.

Bohaterowie Gwiezdnych Wojen z odwiedzinami u małych pacjentów GCZD. Fot. Materiały prasowe

W zeszłym roku ''gwiezdna ekipa'' odwiedziła z prezentami podopiecznych Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu.

- Tym razem chcieliśmy sprawić niespodziankę dzieciom, które przebywają na oddziałach Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Oprócz postaci znanych zarówno z filmów, jak i seriali rysunkowych umiejscowionych w świecie Gwiezdnych Wojen, towarzyszyło nam trochę prezentów, które rozdaliśmy jeszcze przed dniem św. Mikołaja - mówi Krzysztof Wencel, członek Legionu 501, który w szpitalu pojawił się w zbroi szturmowca Imperium.

Jak informuje Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD, małych pacjentów odwiedzili też Jawowie, czyli zbieracze złomu z planety Tatooine, Darth Maul - jeden z najbardziej rozpoznawalnych Lordów Sith oraz Sabine - młoda Mandalorianka z serialu ''Rebelianci''. Gwiazdą odwiedzin był R2-D2.

Wizyta postaci z Gwiezdnych Wojen otwiera okres mikołajkowo-świątecznych atrakcji w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

- W najbliższych dniach pacjenci mogą spodziewać się gości z wielu zaprzyjaźnionych z naszym szpitalem firm, instytucji i organizacji. Wszyscy pojawią się z życzeniami zdrowia i oczywiście prezentami. Te wizyty bardzo pomagają chorym dzieciom znieść trudny czas leczenia i pobytu w szpitalu - mówi Beata Wojciechowska-Musik, specjalista ds. promocji i kontaktów z mediami w GCZD.