Katowice: biznesmeni pobiegną po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2013 13:48

Zebranie środków na zakup protez nóg dla dwojga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli "Poza Horyzonty" będzie celem biegu Katowice Bussiness Run, który odbędzie się 15 września.

Katowice: biznesmeni pobiegną po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na trasie w Dolinie Trzech Stawów rywalizować będą pięcioosobowe sztafety zgłaszane przez firmy. Każdy uczestnik pokona 3,8 km. Maksymalnie wystartować będzie mogło sto zespołów. 

- Do takiego dystansu nie trzeba wielkich przygotowań. Już zapisało się 110 chętnych. Opłata startowa wynosi 50 złotych od osoby, każda z firm może też "kwestować" za pomocą strony internetowej - wyjaśniła Joanna Nowocień z współorganizującej imprezę firmy Capgemini Polska podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach.

Całość uzyskanych środków zostanie przekazana na zakup protez dla 32-letniego Łukasza Leśniewskiego z Częstochowy i 17-letniej Moniki z Rudy Śląskiej. Oboje są ofiarami wypadków kolejowych.

Tego samego dnia biznesowe biegi odbędą się też w Poznaniu i Krakowie - w sumie na rzecz czterech osób. 

Rok temu w pierwszym, zorganizowanym w Krakowie biegu, wystartowało ponad tysiąc osób. Zebrane 56 tys. złotych pozwoliły sfinansować protezę nogi dla jednej z podopiecznych fundacji. 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze