Kathmandu Therapy Camp: Polacy pomagają niepełnosprawnym w Nepalu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2019 09:52

Dr Marian Majchrzycki, dyplomowany osteopata, fizjoterapeuta, student medycyny tybetańskiej i Tomasz Lisiecki, były dziennikarz i korespondent wojenny, pomagają niepełnosprawnym w Nepalu w ramach projektu Kathmandu Therapy Camp.

Kathmandu Therapy Camp: Polacy pomagają niepełnosprawnym w Nepalu
W planach jest m.in. zakup wózków inwalidzkich Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Międzynarodowy projekt Kathmandu Therapy Camp, w którym udzielają się Polacy (m.in. z Poznania), Hiszpanie, Czesi, Niemcy zajmuje się osobami z niepełnosprawnością ruchową. Celem jest usprawnienie osób po wypadkach, ofiar trzęsienia ziemi, chorych na polio czy z wrodzonymi wadami. Oferowana pomoc jest bezpłatna - informuje Gazeta Wyborcza.

Jak mówi Tomasz Lisiecki, w Katmandu nie ma ani jednego miejsca, gdzie osoby niepełnosprawne mogłyby liczyć na jakiekolwiek udogodnienia. Toalety, windy, kina, sklepy, przychodnia czy szpital nie są w żadnym zakresie dostosowane do ich potrzeb. Dodatkowo każda wizyta u lekarza jest płatna, zatem dla wielu osób - niedostępna.

Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na kwietniowy KTC. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na dofinansowanie podróży uczestników projektu do Nepalu, a także na sprzęt, który zostanie zabrany z Polski, albo (jeśli tylko się da) kupiony na miejscu. W planach jest zakup stołów do terapii. Przy większych funduszach mógłby zostać także sfinalizowany zakup wózków inwalidzkich.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum