Kantar dla KIF: połowa Polaków nigdy nie korzystała z usług fizjoterapeutów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 października 2019 15:21

Połowa Polaków (50,1 proc.) nigdy nie korzystała z usług fizjoterapeutów, a blisko 5 proc. (4,8 proc.) społeczeństwa nic nie wie o fizjoterapii - wynika z badania Kantar dla Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Kantar dla KIF: połowa Polaków nigdy nie korzystała z usług fizjoterapeutów
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Średnio w Polsce korzysta z fizjoterapii 49,9 proc. populacji. Analizując wyniki, można zauważyć, że są województwa, w których odsetek korzystających z fizjoterapii jest stosunkowo wysoki i przekracza 60 proc. (np. opolskie czy warmińsko-mazurskie). Z drugiej strony w województwach małopolskim i kujawsko-pomorskim wskaźnik ten spada poniżej 40 proc.

Badanie pokazało, że z fizjoterapii chętniej korzystają kobiety (53,6 proc.), osoby w wieku 34-55 lat (55 proc.), osoby korzystające z internetu (53,3 proc.), dobrze sytuowane oraz te ze średnim i wyższym wykształceniem.

Projekt badawczy Kantar i Krajowej Izby Fizjoterapeutów poprzedził start pierwszej polskiej kampanii społecznej "Fizjoterapia porusza". Badanie zrealizowano od 27 do 30 września 2019 r. na reprezentatywnej dla Polski próbie 1000 osób w wieku powyżej 16 lat. 

Katarzyna Lechowicz-Dyl

Czytaj: Kampania "Fizjoterapia porusza" - ma budować prestiż zawodu fizjoterapeuty

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum