Kanada: z początkiem października kraj znosi wymóg szczepień dla podróżnych

Autor: • Źródło: PAP26 września 2022 17:29

Od 1 października osoby przylatujące do Kanady, przekraczające granicę lądową i morską nie będą musiały przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu – poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Jean-Yves Duclos.

Kanada: z początkiem października kraj znosi wymóg szczepień dla podróżnych
Kanada: z początkiem października kraj znosi wymóg szczepień dla podróżnych. Fot. Adobestock

Poza zniesieniem wymogu szczepień, rząd nie przedłuży losowego testowania dla osób zaszczepionych i obowiązkowego dla niezaszczepionych. Nie będzie też już obowiązku wprowadzania do rządowej aplikacji informacji o szczepionkach przed podróżą. Zniesiony zostanie obowiązek izolacji dla osób chorych i monitorowania objawów.

Także od 1 października przestanie obowiązywać wymóg noszenia maseczek w samolotach i pociągach - poinformował minister transportu Omar Alghabra.

Ministrowie zwracali uwagę, że zniesienie ograniczeń było możliwe dzięki temu, że Kanadyjczycy zdecydowali się zaszczepić i przestrzegali restrykcji sanitarnych. 85,41 proc. całej populacji Kanady otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki. "Jesteśmy już poza ostrą fazą pandemii" - powiedział zastępca naczelnej lekarz kraju dr Howard Njoo.

Przy czym rząd spodziewa się, że tak Covid-19 jak inne choroby układu oddechowego będą nadal się pojawiać podczas zimowych miesięcy i zachęca do aktualizowania szczepień.

Z Toronto Anna Lach

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum