Kanada: kawiarnia zamieniła się w izbę przyjęć

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2011 10:00

Izba przyjęć mającego ostry dyżur szpitala w kanadyjskim New Westminster była tak zapełniona, że lekarze postanowili ustawić łóżka w sąsiedniej kawiarni - podały w minionym tygodniu kanadyjskie media.

Kanada: kawiarnia zamieniła się w izbę przyjęć

Jak opisywał dziennik "The Globe and Mail", lekarze Royal Columbian Hospital podjęli taką decyzję, gdy izba przyjęć pękała w szwach, a pacjentom nie można było zapewnić nawet odrobiny prywatności.

Do znajdującej się w tym samym budynku, co izba przyjęć, kawiarni Tim Hortons wstawiono więc kilka łóżek i pacjenci korzystali z nich prawie przez 12 godzin, od godzin późnowieczornych do prawie południa następnego dnia.

Dziennik dodał, że lekarze szpitala już kiedyś luźno rozważali możliwość wykorzystania przestrzeni sąsiedniej kawiarni, a teraz, w nagłej sytuacji, postanowili podjąć taką decyzję.

Lekarze uznali, że kawiarnia to lepsze rozwiązanie niż ustawianie kolejnych łóżek w szpitalnych korytarzach. Zapewnili, że kawiarnię dokładnie posprzątano - przed położeniem w niej pacjentów i po ich zabraniu.

Jak opisywała telewizja CTV, pacjenci w kawiarni i tak mieli dużo szczęścia. Akurat tego wieczoru do szpitala, który jest głównym centrum leczenia urazów w prowincji Kolumbia Brytyjska, przywożono helikopterami wielu chorych, w dodatku było też wielu pacjentów chorych na grypę.

Sprawa wykorzystania kawiarni do celów szpitalnych stała się nawet przyczyną pytań opozycji podczas obrad Izby Gmin kanadyjskiego parlamentu.

Z kolei minister zdrowia prowincji Kolumbia Brytyjska uważa decyzję lekarzy za słuszną i twierdzi, że kilka lat temu karetki z chorymi po prostu czekałyby w kolejce przed szpitalem.

Tim Hortons to sieć kawiarni nieco tańszych niż amerykański Starbucks, za to o kanadyjskim kapitale. Jest utożsamiana z typowym i codziennym barkiem kawowym przeciętnego Kanadyjczyka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum