Kampania "Ciśnienie na życie" podczas EKG w Katowicach

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2014 19:37

7-9 maja, podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca w ramach kampanii "Ciśnienie na życie".

Stres wymieniany jest jako jeden z głównych czynników negatywnie oddziałujących na układ krążenia. Jego skutki odczuwają przede wszystkim biznesmeni, inwestorzy i menadżerowie. Osoby te powinny w szczególności kontrolować ciśnienie krwi i systematycznie konsultować stan zdrowia z lekarzem, a także zadbać o aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Dlatego już drugi rok z rzędu organizatorzy kampanii społecznej "Ciśnienie na życie" zbadają ciśnienie uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

W czasie trwania Kongresu, 7-9 maja 2014 r., wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi i zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji . Badani dowiedzą się, jak podejmowanie decyzji biznesowych, a także praca w stresujących warunkach wpływają na stan ich zdrowia.

Aplikacja "Wiek serca" pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.

Stanowiska kampanii "Ciśnienie na życie" będą oczekiwały na zainteresowanych w trzech głównych miejscach kongresowych w Katowicach: 7 maja w Centrum Kultury Katowice oraz Hotelu Angelo, w dniach 8-9 maja w Hotelu Angelo i salach budynku Altus.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum