Kalisz: policjanci oddadzą krew w dniu swojego święta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2018 14:46

Komenda Miejska Policji w Kaliszu wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi organizują w dniu Święta Policji (24 lipca) zbiórkę krwi pod hasłem "Krew dla życia".

Kalisz: policjanci oddadzą krew w dniu swojego święta
Celem przedsięwzięcia jest uzbieranie łącznie 100 litrów krwi na terenie jednostek policji w Wielkopolsce Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Celem przedsięwzięcia jest uzbieranie łącznie 100 litrów krwi na terenie jednostek policji w Wielkopolsce dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i ku pamięci Powstańców Wielkopolskich - poinformowała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przez cały 2018 rok organizuje zbiórki krwi pod hasłem "Krew dla życia". Tym razem akcja odbędzie się w Kaliszu.

Anna Jaworska-Wojnicz wyjaśniła, że KM w Kaliszu zbiórkę krwi postanowiła zorganizować w okresie wakacji, ponieważ w tym czasie dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych i krew jest wyjątkowo potrzebna. Jak dodała, latem w szpitalach są niewielkie jej zapasy, ponieważ dawcy rzadziej oddają krew latem, niż w pozostałych miesiącach roku.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum