Kalisz: pacjenci SOR-u będą mogli kupić lekki i kolorowy gips w automacie

Autor: Fakty Kaliskie/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2019 11:22

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, którzy kilka tygodni będą musieli spędzić w gipsie, będą mogli na miejscu kupić sobie lekki i kolorowy gips, znacznie wygodniejszy niż ten refundowany przez NFZ.

Kalisz: pacjenci SOR-u będą mogli kupić lekki i kolorowy gips w automacie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Coraz więcej pacjentów wybiera zamiast tradycyjnego gipsu usztywniającego połamane kończyny, gips zdecydowanie lżejszy od tradycyjnego, a na dodatek kolorowy. Aby jednak lekarz mógł go założyć pacjentowi ten musi przyjść ze swoim. Do tej pory pacjenci kaliskiego szpitala mogli go nabyć w jednym ze sklepów medycznych lub internetowych.

Jak informuje Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala, zgodnie z prośbami i sugestiami, które trafiły do skrzynki na szpitalnym oddziale ratunkowym, pacjenci będą mogli taki gips kupić na miejscu.

Na SOR pojawił się automat, w którym będzie można go nabyć, jak napoje, batony czy inne przekąski. Na razie trwają jeszcze formalności, a maszyna czeka na zaopatrzenie.

Lekki gips można stosować przy większości złamań, ale nie przy wszystkich. Cena gipsu zależy od jego ilości, a zakłada go oczywiście lekarz. Gipsomat ma zacząć działać od środy, 17 lipca.

Więcej: www.faktykaliskie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum