KE przekonuje uczniów: jesteś głodny, zjedz owoc

Autor: PAP, Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 29 września 2009 11:02

9 listopada do polskich szkół po raz pierwszy zawita ciężarówka z owocami, warzywami i produktami mlecznymi. Będą one rozdawane dzieciom w czasie zabaw, gier i konkursów. W ten sposób Komisja Europejska promuje zdrowe odżywianie wśród najmłodszych konsumentów.

KE przekonuje uczniów: jesteś głodny, zjedz owoc
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Unijna komisarz ds. rolnictwa Mariann Fischer Boel podkreśla, że ich jedzenie jest nie tylko zdrowe, ale także zwiększa popyt na artykuły rolne i zapewnia zbyt europejskim rolnikom. Przede wszystkim jednak chodzi o zmianę żywieniowych przyzwyczajeń uczniów. W całej UE na nadwagę cierpi około 22 mln dzieci, z czego 5 mln dotkniętych jest otyłością.

Objazdowe imprezy mają się odbywać przed dwiema szkołami dziennie, a organizatorzy zakładają, że w sumie bezpośrednio dotrą z kampanią do 18 tys. uczniów.

Równolegle na stronie internetowej ec.europa.eu/tasty-bunch będzie trwać ośmiotygodniowa, interaktywna gra, polegająca na szukaniu skarbu. Na uczestników w wieku 8-15 lat czekają nagrody w postaci sprzętu sportowego. Koszt całego przedsięwzięcia to 550 tys. euro, w całości pochodzących z budżetu UE.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze