Już 36. obywateli Ukrainy leczonych jest w Polsce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2014 16:58

Aktualnie w Polsce na leczeniu przebywa 36. obywateli Ukrainy. Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że aktualnie w szpitalu MSW w Warszawie jest 15 obywateli Ukrainy. Dziewięciu kolejnych hospitalizowanych jest w szpitalu MON w Krakowie. W pozostałych szpitalach, m.in. w Przemyślu, Łęcznej, Tomaszowie Lubelskim, Jarosławiu, Zamościu - leczonych jest w sumie 12. Ukraińców.

Wcześniej rzecznik służby zdrowia MSW Jarosław Buczek powiedział, że życiu żadnej z tych osób (które przebywają w szpitalu podległym resortowi) nie zagraża niebezpieczeństwo i większość z nich w najbliższych dniach opuści szpital. 

Jak dodał, w większości są to osoby, które obrażenia odniosły jeszcze w grudniu i styczniu. Z kolei spośród siedmiu Ukraińców, których na pokład samolotu zabrał z Kijowa minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, dwaj przebywają na chirurgii (zostali ranni w ostatnich zamieszkach). - Jeden nie ma ręki i ma poranioną twarz od wybuchu prawdopodobnie granatu, drugi ma uraz klatki piersiowej - wyjaśnił Buczek. 

Na miejscu, w pobliżu Majdanu w Kijowie, są polscy ratownicy medyczni z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jak informowali, zgłaszają się do nich głównie osoby z dolegliwościami bólowymi, a także z objawami stresu pourazowego. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum