Jurek Owsiak: szpitale pediatryczne zgłaszają nam swoje potrzeby - szacujemy je na 250 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2019 19:04

Na dwa dni przed rozpoczęciem finału na koncie WOŚP jest ponad 7,6 mln zł - mówił w piątek Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej zapowiadającej 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się on w niedzielę 13 stycznia.

Jurek Owsiak: szpitale pediatryczne zgłaszają nam swoje potrzeby - szacujemy je na 250 mln zł
Mamy tyle, ile nam dają ludzie - mówi Jurek Owsiak Fot. Archiwum

- Kiedy zaczynaliśmy 27 lat temu zebrano ponad 3,5 mln zł. Było to ponad milion dolarów. Byliśmy z tego bardzo dumni - wspominał Owsiak.

- Teraz rozpoczynamy finał i już mamy na koncie tyle pieniędzy, że możemy kupić tomograf komputerowy albo rezonans magnetyczny, bo tyle mniej więcej to kosztuje - dodał.

Zaznaczył, że gdyby WOŚP chciała zrealizować wszystkie potrzeby, z którymi do fundacji zgłaszają się szpitale pediatryczne, potrzebna byłaby kwota 250 mln zł.

- Na tym polega istota działań organizacji pozarządowych, czyli wsłuchanie się w potrzeby, a następnie bardzo szybkie reagowanie - wyjaśnił. Zapewnił, że żadna organizacja pozarządowa na świecie swoim działaniem nie podważa tego, co robią agendy rządowe.

- Nie chcemy się z nikim ścigać, konkurować, mówić, w czym jesteśmy lepsi, że mamy więcej możliwości. Mamy tyle, ile nam dają ludzie. Chcemy, aby 27. finał miał taki przekaz, że łączy nas ogromna chęć pomagania innym. Jeżeli się to komuś nie podoba, niech nam po prostu nie przeszkadza - wskazywał.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum