Jurek Owsiak ostro reaguje na brak w relacjach TVP informacji o zakupach WOŚP

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2017 10:44

WOŚP sfinalizowała zakup 3944 urządzeń, "które za chwilę trafią do 145 placówek medycznych w całym kraju". Jerzy Owsiak zwołał konferencję prasową, ale TVP na nią nie dotarła. Zdaniem twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to działanie świadome: TVP skreśliła WOŚP ze swoich relacji.

Jurek Owsiak ostro reaguje na brak w relacjach TVP informacji o zakupach WOŚP
Zdaniem Jurka Owsiaka TVP skreśliła WOŚP ze swoich relacji Fot. Archiwum

W ocenie Owsiaka, tak postąpić ma prawo telewizja komercyjna, zakładowa, internetowa i każda inna, która może działać wedle uznania. Ale, jak zwraca uwagę szef WOŚP, telewizja publiczna jest także za jego pieniądze. Jego zdaniem jej prezes, Jacek Kurski, jest oszustem medialnym i w sposób karygodny dysponuje pieniędzmi na TVP - informuje Gazeta Wyborcza.

Owsiak wskazuje, że chętnie zmierzy się z Kurskim w sądzie, jeśli ten będzie chciał oskarżyć go o zniesławienie. Domaga się także przekazania w Wiadomościach TVP wszystkich informacji na temat wydanych przez Fundację WOŚP społecznych pieniędzy na publiczną służbę zdrowia. Zapowiada ponadto wysłanie w tej sprawie pisma do KRRiT, a w przypadku braku reakcji - szukanie sprawiedliwości w instytucjach międzynarodowych.

Więcej: www.wyborcza.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum