"Joanna" - opowieść o chorej na raka blogerce z nominacją do Oscara

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2015 17:57

Dokument krótkometrażowy "Joanna" Anety Kopacz został wyróżniony nominacją do Oscara. Autorem zdjęć do filmu jest operator "Idy", Łukasz Żal.

"Joanna" - opowieść o chorej na raka blogerce z nominacją do Oscara
Fot. PTWP

"Joanna" zdobyła mnóstwo nagród na całym świecie, m.in. w Palm Springs na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Grand Jury Award. Ostatnio IndieWire, jeden z najbardziej cenionych na świecie portali filmowych, pisał o "Joannie" jako o jednym z oscarowych faworytów w kategorii: dokument krótkometrażowy - informuje tvn24.pl.

Dokument opowiada historię młodej, pięknej i inteligentnej Joanny Sałygi, znanej internautom w Polsce jako "Chustka". Joanna prowadziła blog, na którym w sposób przejmujący i bardzo prosty pisała o codzienności. Kochała życie, pomimo choroby. Dla wielu czytelników stała się ikoną uważnego, szczęśliwego życia.

W kwietniu 2010 r. dowiedziała się, że umrze w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Swojemu 5-letniemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, żeby żyć jak najdłużej.

Łukasz Żal wyjaśniał, że praca na planie planowym polegała przede wszystkim na czekaniu. Na dzień, chwilę, gdy Joanna poczuje się na tyle dobrze, by coś nakręcić. I na byciu niewidzialnym.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum