"Jesz mięso? Płać wyższą składkę zdrowotną". Kontrowersyjny pomysł europosłanki

Autor: oprac. JKB • Źródło: portalspozywczy.pl, Twitter, Rynek Zdrowia17 listopada 2021 08:05

Europosłanka Sylwia Spurek znana z zamiłowania do wegańskiego jedzenia, uważa, że osoby spożywające mięso powinny płacić wyższą składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

"Jesz mięso? Płać wyższą składkę zdrowotną". Kontrowersyjny pomysł europosłanki
Wyższa składka zdrowotna dla jedzących mięso? Nowy pomysł europosłanki Fot. Shutterstock
  • Sylwia Spurek podzieliła się z użytkownikami Twittera swoją propozycją dotyczącą zwiększenie składki zdrowotnej dla osób, które jedzą mięso i inne produkty odzwierzęce
  • Zdaniem europosłanki osoby te "świadomie narażają się na nowotwory, choroby serca i cukrzycę typu 2"
  • Pomysł Spurek wywołał zawziętą dyskusję, czego dowodem może być odpowiedź Agnieszki Maliszewskiej z Polskiej Izby Mleka

Sprawdź: Chirurg przerwał operację. Zabieg dokończyła instrumentariuszka? Szpital odpowiada

Nowa choroba mocno wpłynie na rynek pracy i liczbę zwolnień lekarskich

Eurposłanka ma nowy pomysł

Sylwia Spurek, europosłanka Lewicy, za pośrednictwem Twittera zaprezentowała swój pomysł dotyczący zmian, jakie chciałaby wprowadzić. Tym razem "dostało się" osobom jedzącym mięso oraz produkty odzwierzęce. Zdaniem Spurek powinni oni płacić większą składkę na ubezpieczenie zdrowotne.

- A może osoby jedzące produkty odzwierzęce, świadomie narażające się na nowotwory, choroby serca czy cukrzycę typu 2, powinny płacić wyższą składkę na ubezpieczenie zdrowotne? Znając ryzyka i mając dostęp do innej żywności? – napisała na TT.

Wpis wywołał gorącą dyskusję i kontrowersje, a pod wiadomością pojawiło się mnóstwo odpowiedz, w tym komentarz Agnieszki Maliszewskiej z Polskiej Izby Mleka.

- A szkodliwe za czytanie takich bredni to Pani będzie wypłacać na TT? Bo takie mam wrażenie, że im bliżej wyborów do PE, tym bardziej zaczyna Pani bredzić, licząc na to, że znajdzie Pani elektorat. Coś mądrego Pani w PE zrobiła? Bo nie mogę sobie przypomnieć – zripostowała.

Czytaj: Instrumentariuszka dokończyła operację? Szpital wydał oświadczenie: "Stanowczo dementujemy"

Inne propozycje europosłanki

Europosłanka regularnie zamieszcza w sieci coraz to nowe pomysły związane z ograniczeniem jedzenia mięsa czy spożywania mleka. Jako weganka wprost pisze o tym, że chce zakazu produktów zwierzęcych. We wrześniu tego roku ogłosiła projekt "Nowej piątki dla zwierząt": postuluje o wprowadzenie zakazu wędkarstwa czy całkowitą likwidację hodowli zwierząt.

Oprócz tego, Spurek chciałaby do 2023 roku wprowadzić zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach czy też delfinariach. Z kolei w 2025 roku ma nadzieję, że polowania i wędkarstwo także byłyby zakazane. Najbardziej radyklanym postulatem europosłanki jest wprowadzenie całkowitego zakazu hodowli zwierząt w 2040 roku.

Sprawdź: Żywienie kliniczne. 80 proc. pacjentów w Polsce nie otrzymuje leczenia żywieniowego. Eksperci biją na alarm

Bazy danych nie leczą. Ale coraz bardziej wspierają lekarzy w diagnozowaniu i terapii

Jak dbać o serce? Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne wskazało 10 zasad

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum