Jerzy Stuhr zachęca do wolontariatu: warto pomagać

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2012 14:32

Jerzy Stuhr wystąpił na specjalnej płycie "W kropli nadziei" promującej wolontariat, którą wydało krakowskie Stowarzyszenie św. Eliasza.

Na płycie znalazło się m.in przesłanie aktora, który odwołując się do swoich doświadczeń związanych z poważną chorobą, podkreśla, że bardzo imponują mu wolontariusze. Stuhr wyznał, że najwięcej satysfakcji przyniosły mu spotkania z chorymi dziećmi, którym czytał bajki.

- Widziałem, ile tym chorym dzieciom mogę dać radości, moimi umiejętnościami, moim duchem optymizmu - mówi na płycie aktor. Obok Jerzego Stuhra, na płycie wystąpili m.in. Brathanki, Zakopower, Golec uOrkiestra, Lidia Jazgar, Grzegorz Turnau oraz Maryla Rodowicz.

Wydawcą płyty jest krakowski Wolontariat św. Eliasza od dziesięciu lat niosący pomoc pacjentom w szpitalach, osobom samotnym, ofiarom klęsk żywiołowych. Działa w nim ponad 100 wolontariuszy: młodzież licealna, studenci, lekarze, pielęgniarki, farmaceuci i przedsiębiorcy.

- Płyta to ukłon i podziękowanie wszystkim wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli za serce i czas ofiarowane potrzebującym. To przypomnienie, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć kochać drugiego człowieka i ofiarować mu odrobinę siebie samego. To zaproszenie do wolontariatu - mówi o. Stanisław Wysocki, założyciel stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum