Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. Apeluje: "miejcie się na baczności"

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 21 października 2020 12:28

"W poniedziałek myślałem, że jak to typowa grypa: przyszła i po prostu odchodzi. We wtorek zrobiliśmy jednak testy i okazało się, że wynik jest pozytywny. Apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie" - napisał w środę (21 października) na Facebooku Jerzy Owsiak, twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem. Apeluje: "miejcie się na baczności"
Jerzy Owsiak apeluje by nie bagatelizować objawów grypy, bo to może jednak być koronawirus. Fot. archiwum

Pierwsze objawy zakażenia wystąpiły u Jerzego Owsiaka w piątek wieczorem (16 października).

"(...) Poczułem typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni. Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów" - napisał na swoim facebookowym profilu.

Jerzy Owsiak dodał, że jego przypadek pokazuje, "jak bardzo różną formę przybiera koronawirus". Zaznaczył, że gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałby to (objawy grypowe - red.) za coś, co w życiu już mu zdarzyło się nieraz i "dzisiaj byłby już w Fundacji".

Owsiak zaapelował, by nie bagatelizować nawet najmniejszych objawów i dbać o siebie.

Twórca WOŚP poinformował ponadto, że w weekend wysłał do wszystkich pracowników, z którymi miał styczność, wiadomość, "aby mieli się na baczności" i ograniczyli wszelkie spotkania. "Już od poniedziałku nasza Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office" - dodał Owsiak.

Załączył tez podziękowania dla tych, którzy są "na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy".

"Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personelu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę" - zakończył wpis Owsiak.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum