Jeden z ostatnich lekarzy w Aleppo: szpitale są celem nalotów

Autor: Onet/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2016 10:45

Trzydziestoletni chirurg Osama Abo El Ezz to jeden z ostatnich lekarzy, którzy pozostali w syryjskim Aleppo. W wywiadzie telefonicznym, jakiego udzielił tygodnikowi Der Spiegel, informuje o celowych atakach na szpitale.

Od prawie czterech lat wschodnia część Aleppo jest bombardowana przez syryjskie wojska rządowe Fot. Archiwum

Od prawie czterech lat wschodnia część Aleppo jest bombardowana przez syryjskie wojska rządowe, a od września 2015 r. również rosyjskie siły powietrzne. Najbardziej tragiczny atak miał miejsce 27 kwietnia, kiedy samoloty bojowe reżimu ostrzelały rakietami Al-Quds szpital wspierany przez "Lekarzy bez Granic" - informuje Onet.pl

Przed wojną w tym milionowym mieście pracowały tysiące lekarzy. Obecnie we wschodniej części Aleppo zostało ich ok. trzydziestu. Wśród nich Abo El Ezz, który przekonuje, że naloty służą temu, żeby zabić wszystkich lekarzy i pielęgniarki. Celowo są kierowane na szpital.

Abo El Ezz podkreśla, że nie odchodzi z tego szpitala ponieważ on, podobnie jak pozostała garstka lekarzy, którzy tu pozostali, są ostatnią szansą dla mieszkańców. Wyjaśnia, że oprócz operacji, które ratują ludzkie życie, lekarze muszą też zająć się stanem psychicznym chorych.

Abo El Ezz wskazuje, że niezbędny jest sprzęt laboratoryjny, nowi lekarze, a przede wszystkim bezpieczny szpital przy granicy z Turcją.

Więcej: wiadomosci.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum