Jaworzno: oddział pediatryczny pełen bajkowych obrazów

Autor: KP/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2009 13:10

Odział pediatryczny w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie "tonie" w bajkowym obrazach namalowanych przez Macieja Kota, artystę, który wymalował już ponad 90 oddziałów dziecięcych na całym świecie.

- Chcieliśmy, by dzieci czuły się na oddziale dobrze, nie jak w szpitalu - mówi ordynator pediatrii jaworznickiego szpitala, Wiesław Więckowski.

Oddział pomalowany został przez znanego szpitalom artystę Macieja Kota, który malował m.in. oddziały dziecięce nawet w Stanach Zjednoczonych.

- Po wymalowaniu korytarza chcieliśmy również odmalować dzieciom salę. Jednak musimy z tym poczekać do sierpnia, ponieważ artysta ma zobowiązania i teraz akurat maluje oddział dziecięcy w jednym z paryskich szpitali – dodaje Więckowski.

Farby, których użyto, pozwalały przebywać dzieciom na oddziale w trakcie pracy artysty. Na korytarzach zainstalowane zostaną również głośniki, z których będą wydobywały się dźwięki szumu fal i odgłosów morza.

- Muzykoterapia zostanie dopasowana do tematyki obrazów na korytarza, a więc świata morza – dodaje ordynator.

Fundusze na rozweselenie oddziału pochodzą z Fundacji „Motylkowe Szpitale” i Urzędu Miasta Jaworzna. W sierpniu br. artysta wróci do jaworznickiej placówki, by pomalować sale małych pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum