Jarosław: gryzonie w szpitalnym prosektorium naruszyły zwłoki, będą konsekwencje

Autor: Nowiny24/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2016 14:17

Władze powiatu jarosławskiego i dyrekcja Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu przepraszają za wypadki naruszenia zwłok przez gryzonie, do których doszło w szpitalnym prosektorium.

Gryzonie w szpitalnym prosektorium naruszyły zwłoki. Fot. Archiwum

Prosektorium zostało czasowo zamknięte, gdy okazało się, że mogło tam dojść do naruszenia zwłok przez gryzonie. Z oględzin dokonanych przez patomorfologa wynika, że najprawdopodobniej nie były to szczury.

Niemniej jednak sytuacja budzi duże emocje. Dlatego też starosta jarosławki Tadeusz Chrzan zwołał konferencję prasową poświęconą sytuacji szpitalu w Jarosławiu, podczas której po raz kolejny przeprosił rodziny, które dotknęło to nieszczęście.

Starosta zapewnił także, że po zbadaniu okoliczności zdarzenia wobec winnych zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Ponadto zaapelował, by na jarosławski szpital nie patrzeć tylko przez pryzmat gryzoni w prosektorium, ale także osiągnięć lekarzy tej placówki. Starostwo tylko w 2015 roku na zakupy i prace inwestycyjne w szpitalu przeznaczyło 5 mln 266 tys. zł. W planach jest też przebudowa budynku, w którym ma się znaleźć m.in. nowe prosektorium.

Jak zapewnia starosta jarosławski, to inwestycja, której sam budżet powiatu jednak nie udźwignie. Dlatego będzie się starał o pozyskanie pieniędzy z RPO i z ministerstwa.

Więcej: www.nowiny24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum