Jakub Sienkiewicz, lekarz i wokalista Elektrycznych Gitar ciężko przeszedł Covid-19

Autor: Fakt, pwx/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2021 19:51

Dr Jakub Sienkiewicz, specjalista neurolog i wokalista Elektrycznych Gitar ciężko przeszedł Covid-19 pomimo zaszczepienia pierwszą dawką szczepionki. Niedawno opuścił szpital.

Jakub Sienkiewicz, lekarz i wokalista Elektrycznych Gitar ciężko przeszedł Covid-19
Kuba Sienkiewicz, neurolog i lider Elekrycznych Gitarm, cieżko przeszedł Covid-19

Dr Jakub Sienkiewicz leżał w szpitalu w poważnym stanie. W niedzielę powrócił do domu. W krótkiej rozmowie z "Faktem" podziękował zespołowi Kliniki Reumatologii oraz rehabilitantom, diagnostom i personelowi izby przyjęć CSK MSWiA Warszawie, gdzie trafił pod koniec marca.

Zachorował po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki

Na Covid-19 zachorował kilka dni  po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki. Został zaszczepiony preparatem firmy AstraZeneca.

Tłumaczy, że jako lekarz w fakcie zachorowania na Covid-19 po zaszczepieniu pierwszą dawką nie widzi niczego szczególnego. - Odporność się jeszcze nie rozwinęła - wyjaśnił dr Sienkiewicz

Drugą dawkę szczepionki wokalista Elektrycznych Gitar ma przyjąć w czerwcu. Przyznał, że na razie czuje się jeszcze bardzo słabo i nie wie, kiedy powróci do pracy.

Każdy zna jego piosenki

Jakub Sienkiewicz jest doktorem nauk medycznych, specjalistą neurologiem. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 1995 r. na podstawie rozprawy pt. Zaburzenia gałkoruchowe w chorobie Parkinsona.

Z zespołem Elektryczne Gitary jest związany od 1990 r. Niemal każdy zna jego piosenki, które stały się przebojami, takie jak "Jestem z miasta" czy  "I co ty tutaj robisz". Do dzisiaj, choć od ich wydania upłynęło wiele lat, są grane przez stacje radiowe. Grał w filmach, m.in. epizodyczne role lekarzy w komediach "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek kojota". 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum