Jak wyjaśnić dziecku na czym polega jego choroba?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2018 12:27

Dwaj studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - Michał Smoczok i Krzysztof Starszak - wpadli na pomysł, aby wytłumaczyć dziecku, na czym polega jego choroba, za pośrednictwem bajek. Tak powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i astmie.

Powstał projekt trzech książeczek: o białaczce, cukrzycy i astmie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Obaj wielokrotnie przysłuchiwali się podczas zajęć rozmowom lekarzy z rodzicami i dziećmi. Zauważyli, że w przypadku najmłodszych do trudnych medycznych tematów trzeba podejść w prosty i przystępny sposób. Publikacje mają im pomóc w zrozumieniu choroby i czynności wykonywanych przez lekarzy i pielęgniarki - informuje Gazeta Wyborcza.

Na razie do drukarni trafiła pierwsza część serii. Autorką tekstu jest Ewa Jania, młoda mama i pisarka, a za ilustracje odpowiada Jakub Szczygieł. Obydwoje pracują już nad kolejnymi częściami.

Konsultacje lekarzy i psychologów zapewniają Smoczok i Starszak. Aby znaleźć środki na wydanie wszystkich książeczek, organizują zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem platformy "Polak potrafi". Do końca sierpnia można wesprzeć akcję na stronie "Bajki kontra choroba".

Więcej: katowice.wyborcza.pl

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum