Jak sześcioletnia chora dziewczynka została chirurgiem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2015 18:48

Chora na ostrą białaczkę limfoblastyczną dziewczynka marzyła, by zostać chirurgiem. Jej marzenie w błyskawicznym tempie zrealizowali wolontariusze fundacji Mam Marzenie.

Jak sześcioletnia chora dziewczynka została chirurgiem

W życiu sześcioletniej Mai szpital to codzienność. Od drugiego roku życia zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Najpierw były infekcje dróg oddechowych.

Zanim Maja trafiła na onkologię, by uporać się z ostrą białaczką limfoblastyczną, na którą - jak się okazało - choruje, musiała przejść operację wycięcia torbieli kości piętowej. - Lekarze chirurdzy zrobili na niej bardzo duże wrażenie - mówi mama.

To zapewne nie pozostało bez wpływu na wybór marzenia, gdy dziewczynka została podopieczną opolskiego oddziału fundacji Mam Marzenie. Pierwsze spotkanie z wolontariuszem fundacji polega zazwyczaj na rozeznaniu, czego dziecko najbardziej pragnie. Jedne dzieci chciałyby otrzymać wyśnioną zabawkę, innym marzy się wyjazd do parku rozrywki.

Maja zapytana, jakie ma marzenie, odpowiedziała krótko: "Zostać chirurgiem".

W rezultacie Maja na jeden dzień została chirurgiem na oddziale neurochirurgii Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie „zooperowała” pacjenta Uszatka.

Przy zabiegu Mai asystował profesjonalny zespół, a gdy operacja Uszatka się skończyła, Maja wspólnie z ordynatorem zaszyła jego ranę.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum