Irak: uwolniono 46 porwanych indyjskich pielęgniarek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2014 15:53

Iraccy dżihadyści uwolnili grupę 46 indyjskich pielęgniarek porwanych ze szpitala w Tikricie. Kobiety w sobotę polecą do domu - poinformowali w piątek (4 lipca) przedstawiciele indyjskich władz.

Pielęgniarki pochodzące z południowo-zachodniego stanu Kerala zostały przewiezione w piątek z Mosulu, na północy Iraku, do oddalonego o 80 km spokojniejszego Irbilu. Informację tę podał doradca szefa lokalnych władz Kerali, Oommena Chandy'ego. Rozmawiał on z jedną z pielęgniarek przez telefon.

Chcący zachować anonimowość indyjski dyplomata powiedział, że grupa przedstawicieli rządu Indii oczekuje na przybycie kobiet do kurdyjskiego Irbil. Prowadzone są działania, które umożliwią ich powrót do kraju.

Przetrzymywane przez ponad tydzień w opanowanym przez dżihadystów Tikricie kobiety zostały w czwartek (3 lipca) wbrew swej woli przewiezione do opanowanego przez rebeliantów Mosulu, w którym dwa tygodnie temu porwano 40 indyjskich pracowników budowlanych. Anonimowy dyplomata podkreślił jednak, że oba porwania nie są ze sobą powiązane.

Indyjskie telewizje w ostatnim czasie opisywały sytuację pielęgniarek, podając, że nie miały one możliwości wyjazdu z Iraku i zostały pozostawione bez pomocy ze strony pracodawców i irackiej armii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum