Inowrocław wygrał wśród uzdrowisk, dostał 100 tys. zł

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 11 grudnia 2018 20:31

W III edycji konkursu Eko Hestia SPA, zdaniem kapituły konkursu, najlepszy projekt zgłosiło miasto Inowrocław. Zwycięzca otrzyma 100 tys. zł na realizację projektów związanych z ochroną środowiska.

Inowrocław wygrał wśród uzdrowisk, dostał 100 tys. zł
Inowrocław laureatem konkursu Eko Hestia SPA. Fot. UM Inowrocław

Komisja konkursowa doceniła Inowrocław za kompleksowe, wieloletnie ekologiczne działania, zarówno w sferze inwestycyjnej, jak i edukacyjnej. Od stycznia 2019 będzie to pierwsze i jednocześnie jedyne miasto w Polsce, w którym funkcjonować będzie w 100 proc. ekologiczna komunikacja miejska.

Konkurs jest wspólną inicjatywą ERGO Hestii i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. To jedyny taki konkurs dedykowany wyłącznie polskim uzdrowiskom. Jego celem jest promocja najbardziej ekologicznych gmin uzdrowiskowych.

Główną nagrodą jest 100 tys. zł na dalsze działania proekologiczne realizowane na terenie gminy. Wygrana będzie przeznaczona na montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”.

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum