Inowrocław: w Dniu Medyka warsztaty i profilaktyka

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2018 15:00

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu organizuje w czwartek (1 lutego) Dzień Medyka. W programie m.in. prelekcje na tematy medyczne i prozdrowotne, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz rozmowy o bezpieczeństwie.

Podczas Dnia Medyka nie zabraknie warsztatów pierwszej pomocy. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Dzień Medyka pod hasłem ''Do Medyka po wiedzę i bezpieczeństwo'', organizowany we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu odbędzie się w czwartek 1 lutego w godzinach 8-13 w siedzibie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu, ul. Narutowicza 53.

Ideą Dnia Medyka jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego poprzez kształtowanie postaw prozdrowotnych, edukację i profilaktykę zdrowia, zapobieganie chorobom, wczesne diagnozowanie. Podczas spotkania będzie możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach organizowanych na terenie szkoły.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. prelekcja na temat tajemnic ludzkiego ciała, zajęcia ''Chwila relaksu w pracowni masażu'', warsztaty ''Spojrzenie na osobę niepełnosprawną/chorą'',
pokaz pielęgnacji niemowlęcia ''Zrozumieć malucha'', profilaktyka raka piersi ''Łap i dbaj o biust'' oraz pokazy wytwarzania leków recepturowych ''Jak to działa''.

Równolegle z akcją prowadzoną w szkole, na terenie Inowrocławia młodzież ''Medyka'' wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego będą udzielali kierowcom informacji związanych z zasadami niesienia pierwszej pomocy. Rozdawane będą niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa pakiety ochrony osobistej - maseczka do sztucznej wentylacji, rękawiczki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum