Indie: 7 kg metalowych drobiazgów w żołądku mężczyzny

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 27 listopada 2017 10:50

W Indiach 35-letni Maksud Khan przyjechał do szpitala, ponieważ skarżył się na bóle brzucha. Lekarze przeprowadzili u niego endoskopię. W trakcie badania w żołądku mężczyzny znaleziono kilka kilogramów gwoździ i monet.

W czasie badania endoskopem wykryto 7 kg metalowych przedmiotów. Fot. Archiwum Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Endoskopowej i Naczyniowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (zdjęcie ilustracyjne)

Jak stwierdził doktor Priyank Sharma, który przeprowadzał badanie, "znalezisko" wszystkich zszokowało. Pierwszy raz z czymś takim spotykali się z indyjscy lekarze.

W żołądku 35-latka znaleziono setki monet, 1,5 kilograma gwoździ, brzytwy, kawałki szkła, kamienie, spory kawałek metalowego ogniwa. W sumie usunięto 7 kilogramów najróżniejszych odpadów.

Lekarze są pewni, że Khan cierpi na zaburzenia psychiczne. Jego krewni wskazują, że w ostatnich latach cierpiał na depresję, z powodu której mógł wyrobić sobie dziwne nawyki, jak połykanie metalowych drobiazgów. Lekarze nie stwierdzili, żeby połknięte przez Khana przedmioty doprowadziły u niego do jakiegoś poważnego urazu.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum