I Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych już 19-21 listopada w Zegrzu

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę KDK Sp. z o.o. • • 23 września 2015 12:05

W dniach 19-21 listopada 2015 r. w Zegrzu odbędzie się I Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych „Patient-Oriented Medical Care” organizowana przez Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania będzie "Działanie zespołów interdyscyplinarnych w różnych dziedzinach medycyny". Na wydarzeniu spotkają się dyrektorzy szpitali, lekarze specjaliści, a także pielęgniarki i ratownicy medyczni. Rejestracja wciąż trwa, a za uczestnictwo przyznawane są punkty edukacyjne.

I Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych już 19-21 listopada w Zegrzu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Działanie zespołów interdyscyplinarnych
Tworzenie dobrze przygotowanych, znających swoje zadania, mówiących tym samym językiem zespołów specjalistów z różnych dziedzin, oznacza pomoc medyczną niesioną szybciej, sprawniej i skuteczniej. Właśnie na tym polega działanie i rola zespołu interdyscyplinarnego. Niestety, nie w każdej placówce medycznej takie zespoły istnieją.

Właśnie dlatego, w Zegrzu, lekarze i pielęgniarki porozmawiają o tym w jaki sposób zbudować zespół interdyscyplinarny oraz jak skutecznie zorganizować jego pracę w szpitalu. W tym kontekście poruszymy m.in. temat współpracy lekarza i pielęgniarki oraz zespołów ratownictwa medycznego ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Najważniejsze zagadnienia z dziedziny medycyny
Temat ten będzie pretekstem do poruszenia ważnych zagadnień z obszaru kardiologii, gastrologii, pneumologii, ratownictwa medycznego oraz badań diagnostycznych. Z uczestnikami porozmawiamy m.in. o metodach leczenia pacjenta w stanach zagrożeniach życia. W tym kontekście omówimy zasady leczenia obrzęku płuc, niewydolności krążeniowo-oddechowej, zawału serca oraz krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego.

Zaprezentujemy także nowoczesne metody leczenia pacjenta. Lekarze i pielęgniarki poznają m.in. metodę leczenia sepsy (PRISMA) oraz niewydolności krążeniowo-oddechowej (ECMO). Omówimy również zasady leczenia nerkozastępczego. Ponadto, pokażemy jak leczyć pacjenta z mnogimi obrażeniami ciała, zgodnie z tzw. Control Damage Surgery.

Dokładny program wydarzenia pod adresem:
https://wimcon.wim.mil.pl/konferencja-interdyscyplinarna/#program

Wykorzystanie nowoczesnej technologii w leczeniu pacjenta
W Klinice Kardiologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, dzięki doposażeniu w sprzęt telemedyczny oraz nawiązaniu współpracy ze stacjami ratownictwa medycznego, udało się skrócić czas pomiędzy momentem zawału a chwilą podjęcia leczenia chorego. Wymagało to skoordynowania pracy ratowników w karetkach pogotowia, personelu SOR-ów oraz Pracowni Hemodynamicznej w WIM.

Podczas Konferencji, eksperci Wojskowego Instytutu Medycznego podzielą się z uczestnikami tymi doświadczeniami. Zaprezentują m.in. zastosowanie telemedycyny w opiece ambulatoryjnej nad chorymi z niewydolnością serca oraz w badaniu endoskopowym.

Warsztaty dla uczestników
Uczestnicy Konferencji będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez ekspertów Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, m.in. na temat podstawowych zabiegów resuscytacyjnych i nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny układu krążenia.

Punkty edukacyjne za udział w wydarzeniu!
W wydarzeniu będą uczestniczyć specjaliści w zakresie opieki zdrowotnej z całej Polski. Będą to: dyrektorzy szpitali, ordynatorzy oddziałów, kierownicy klinik i Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, ratownicy medyczni, lekarze specjaliści: kardiolodzy, kardiochirurdzy, gastrolodzy, anestezjolodzy, pracownicy laboratoriów diagnostycznych oraz pielęgniarki.

Za udział w Konferencji przysługują punkty edukacyjne! Drugiego dnia Konferencji odbędzie się uroczysty bankiet.

Rejestracja na wydarzenie wciąż trwa. Aby uczestniczyć w Konferencji należy wypełnić formularz pod adresem:
https://wimcon.wim.mil.pl/konferencja-interdyscyplinarna/
Uczestnictwo w Konferencji jest płatne: lekarz - 250 zł, pielęgniarka - 100 zł, ratownik medyczny - 100 zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum