Huba wszystko wyleczy, oprócz naiwności

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2014 11:36

Pacjenci przekazują sobie informacje na temat cudownego specyfiku z huby brzozy, który działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wzmacniająco, a także leczy raka. I to nawet zaawansowanego - informuje Gazeta Wyborcza.

To skoncentrowany ekstrakt z czarnej huby lekarskiej. Produkowany jest w kilku zakładach farmaceutycznych na terenie Rosji i Ukrainy. Można go bez problemu kupić w Polsce w sklepach zielarskich lub internecie. Koszt: około 50 zł. Żeby kuracja była skuteczna, trzeba ją stosować przez trzy-pięć miesięcy.

- To żerowanie na ludzkim nieszczęściu i robienie interesu na czyjeś naiwności - mówi dr Janusz Meder, onkolog, prezes Stowarzyszenia "Polska Unia Onkologii". - O wyciągu z huby słyszymy w onkologii od lat. Zmieniają się tylko nazwy specyfików. Nikt mi przez 42 lata pracy w zawodzie onkologa nie udowodnił, że dzięki różnym cudownym lekom można wyleczyć się z raka.

Dodaje, że nie ma żadnych badań, które mogłyby potwierdzić cudowne właściwości wyciągu z huby. Uważa, że taki "lek" może wręcz zaszkodzić, gdy jest stosowany jako wspomaganie leczenia onkologicznego. Może on zaburzyć terapię. Nikt nigdy nie zbadał koincydencji pomiędzy takimi specyfikami a onkologicznym leczeniem - podkreśla Meder.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum