Holandia: i tu rośnie liczba zakażeń. Zwłaszcza wśród uczestników zamkniętych imprez

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP06 lipca 2021 18:38

W Holandii przybywa zakażeń koronawirusem wśród uczestników imprez zamkniętych. Media alarmują i podają przykłady.

Holandia: i tu rośnie liczba zakażeń. Zwłaszcza wśród uczestników zamkniętych imprez
Holendrzy zakażają się często na zamkniętych imprezach Fot. Shutterstock
  • W Hadze 50 osób zaraziło się podczas studenckiego przyjęcia, a w Utrechcie co najmniej 10 osób podczas imprezy w klubie wioślarskim
  • Liczba zakażonych podczas ubiegłotygodniowej imprezy w klubie nocnym w Enschede na wschodzie kraju wzrosła do 180
  • Cztery lokale gastronomiczne w centrum Maastricht są zamknięte z powodu fali zakażeń wśród personelu

Media holenderskie informują o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem, do których doszło podczas imprez zamkniętych. W Hadze 50 osób zaraziło się podczas studenckiego przyjęcia, a w Utrechcie co najmniej 10 osób podczas imprezy w klubie wioślarskim.

Wszyscy zapewniają, że przestrzegali rygorów

Stacja RTL poinformowała we wtorek, że 50 studentów stołecznej Hotelschool zaraziło się wirusem podczas prywatki zorganizowanej przez stowarzyszenie studenckie. - Liczba infekcji gwałtownie rośnie - poinformowała uczelnia w emailu rozesłanym do studentów.

Do zakażeń koronawirusem doszło także w klubie wioślarskim w Utrechcie. Stacja RTL Utrecht cytuje członka zarządu klubu, który mówi, że przestrzegano tam wszystkich rygorów. - Wpuszczano tylko osoby z ważnym kodem QR, który potwierdzał, że osoba jest zdrowa - powiedział Bas van Rijn.

Przychodnia publiczna GGD w Utrechcie oświadczyła, że dotychczas odnotowano 10 zakażeń po przyjęciu, jakie zorganizowano w klubie. "Niestety zgłasza się do nas więcej osób i ta liczba będzie z pewnością wyższa - powiedziała stacji Maaike Schaapa z GGD Utrecht.

Zakaża się też personel restauracji

Jednocześnie liczba zakażonych podczas ubiegłotygodniowej imprezy w klubie nocnym w Enschede na wschodzie kraju wzrosła do 180. W dyskotece dla nastolatków bawiło się 600 osób.

Portal 1Limburg informuje, że cztery lokale gastronomiczne w centrum Maastricht są zamknięte z powodu fali zakażeń wśród personelu. Kawiarnie In de Karkol i De Bobbel, podobnie jak kluby De Comedie i OLV2, pozostają zamknięte do odwołania.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum